PARTNER SERWISU

WP - moto

Aston Martin DB2/4 – Perła światowego kalibru

Choć dziś jest już zapomniany, to modelowi DB2 zawdzięczamy Aston Martina w dzisiejsze formie: twórcy eleganckich GT z wyścigowym rodowodem.

Dlaczego ten model na Mille Miglia?

DB2 upamiętnia przemysłowca Davida Browna, który zaprowadził markę Aston Martin na sam szczyt, nie tylko swoją nazwą, ale i sukcesami na torze. Brown wiedział, że miejscem DB2 są wyścigi i model tylko z minimalnymi zmianami trafił na tory, gdzie osiągnął znaczące sukcesy. Egzemplarz DB2/4 reprezentujący barwy teamu Cisowianka Perlage jest najpełniejszym rozwinięciem modelu: z unowocześnionym nadwoziem i wzmocnionym silnikiem.

Aston Martin 15/98 Short-Chassis – Pionier prędkości i stylu

Na długo przed Jamesem Bondem samochody marki Aston Martin wyglądały właśnie tak. Niezależnie od wieku, charakteryzuje je elegancka forma i wyścigowe osiągi.

Dlaczego ten model na Mille Miglia?

Choć dziś może to być trudne do wyobrażenia, w swoich czasach ten zwinny roadster z 98-konnym silnikiem był jednym z najlepszych wozów wyścigowych. Cenny egzemplarz znajdujący się w stajni Cisowianka Perlage rywalizował na najsłynniejszych torach świata, po czym przebywał u jednego Brytyjczyka przez czterdzieści lat. Teraz w polskim zespole kontynuuje swoją wspaniałą karierę, rywalizując w prestiżowych zawodach na całym świecie.